Radius: Off
Radius:
km Radio de xeolocalización
Atopar

O ALCALDE PRESIDIU A XIX GALA DO DEPORTE DE NEDA

  Neda, 2 de Xuño de 2018.-O alcalde, Ángel Alvariño Saavedra, presidiu onte a XIX Gala do Deporte de Neda, unha convocatoria que encheu de público a Casa da Cultura e que deu lugar á entrega de case 70 distincións. O Concello trata así de recompensar os resultados e os moitos esforzos realizados polos deportistas locais durante a tempada 2016-2017.

Mencións especiais:

  -José López Dopico (Asociación Deportiva O Roxal).
-José M. Amenieros Rodríguez (Asociación Deportiva O Roxal).
-José Luis Rodríguez López (Sociedade Deportiva Recreativa Neda)
 -Agrupación de Voluntario de Protección Civil. -José Carlos Pita López (Protección Civil)
-Juan A. García López ( Protección Civil)
 Mencións especiais a deportistas:
-Jonathan Fernández Ríos (atleta del club Pasa ao Entorna y ganador absoluto de la última edición de la San Silvestre Mugardos-Ares con un tiempo 36,04 minutos).
-Laura Rico Bouza (atleta del club Ría Ferrol y medalla de bronce en jabalina en el último campionato de España infantil por equipos en pista al aire libre)
-Alejandra De Paz González (jugadora de fútbol sala que actualmente milita en el club Poio F.S.)

Premiados (modalidade, club e categoría)

-Ana María López Pena (Baloncesto, Universitario, cadete)
-Héctor Bermúdez Novo (Fútbol sala, O Parrulo, base)
-Mateo Bermúdez Novo (Fútbol sala, O Parrulo, base)
-Ismael Ríos Domínguez (Fútbol, Racing de Ferrol, Base)
-Nicolás Vilariño Sixto, (Fútbol, Racing de Ferrol, base)
-David López Couce (Fútbol, Racing de Ferrol, base)

-Arthur Graña Sousa (Fútbol, S.D.R.Neda, base)

-Alejandro Camean Bouza (Fútbol, S.D.R.Neda, absoluta)
-Ainoa Salido Alves (Fútbol, S.D.R. Neda, Base)
– Alessandra Pérez Rodríguez (Fútbol, S.D.R. Neda, absoluta)
-Equipo Benjamín Masculina (Fútbol (16), S.D.R.Neda, base)
 -Fernando Pita Piñón (Fútbol, S.D.R.Neda, entrenador)
-Alberto Fornos Perille (Fútbol S.D.R.Neda, entrenador) -Sheila González Jimenez (Fútbol Sala, Valdetires, absoluta)
 -Marcos Fernández Miraz (BTT, BTT Esmelle, absoluta)
-Kevin Méndez Bouza (BTT, Pulpeiros Mugardos, absoluta)
-Borja Grandal Díaz (Karting, Borja Racing, base)
-Iván Picallo Cabalo (Automovilismo, absoluta) -Miguel Peña Vázquez (Automovilismo) -Daniel Castro Rodríguez (Automovilismo, absoluta)
-Nerea López Sanmartín (Natación, C.N.Ferrol, absoluta)
 -Laura Santalla Trigo (Natación, C.N.Ferrol, absoluta)
-Carla López Rodríguez (NT/WTP, Marina Ferrol, base)
-Eloi Tre Polo (Atletismo, C.A.Narón, base) -Santiago Arnoso López (Atletismo, C.A.Narón, absoluta)
 -Antía Arnoso Gamallo (Atletismo, C.N.Narón, base)
-Lucía Rivadulla Alonso (Atletismo, Ría Ferrol, Base (-18)
 -Adrián Rivadulla Alonso (Atletismo, Ría Ferrol, base (-14)